Doma smo imeli že kar nekaj let sedaj kmetijo. V bistvu smo imeli kmetijo že predno sem se sploh rodil, tako da sem celotno otroštvo odraščal tam. Tako pa nas je vsak začetek pomladi čakalo nekaj dela, da smo pripravili pašnike, da smo lahko živino spravili ven na pašnik, kjer se je lahko nato skozi pomlad in poletje hranila.
No tako pa smo vsako leto postavljali razno žično ograjo, kar pa je bilo vedno naporno, saj je bila ta ograja zelo težka, ter smo se tako kar matrali. Poleg tega pa je imela ta ograja pomanjkljivost, da si je živina, kot so ovce in koze, lahko med ograjo zataknila glavo, saj je dala glavo skozi luknjo med žicami, nazaj pa je ni morala dati, zaradi rogov.
Tako pa sem letos očetu predlagal, če bi za ograjo raje uporabila električni pastir. To pa zato, ker bi imel električni pastir tako ogromno prednosti pred žično ograjo, saj je prvič zelo lahek, ter bi postavitev bila tako veliko bolj enostavna. Poleg tega, pa ne bi bilo te težave, da bi si lahko živina zataknila glavo v pastirju, kot bi si jo lahko pri prejšnji ograji.
No tako pa se je oče strinjal, ter sva res šla v nakup, kjer sva kupila električni pastir. Postavitev pa je nato res bila zelo enostavna, kot smo pričakovali. Najprej je bilo potrebno zabiti nekaj majhnih kolov, oziroma palic, na katere se je potem napeljal električni pastir. To pa sva opravila zelo hitro, nato pa sva nanj še napeljala elektriko, kjer pa sva pazila da na pastirju ni prevelike napetosti, saj bi lahko ta poškodoval živino, kar bi lahko vodilo tudi v smrt. Zato pa je bilo zadosti, da je na električni pastir bilo napeljana majhna napetost, saj si bo živina že ob majhni napetosti zavedala, da se tega ne sme dotakniti.